Wizyta przedszkolaków w Filii Bibliotecznej w Chróścinie

opublikowane: 11 lis 2022, 13:48 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 lis 2022, 23:37 ]
Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. W związku z tym 27.10.2022r. dzieci z gr. Smerfy odwiedziły filię Biblioteki Publicznej w Chróścinie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to ich pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z tematem spotkania dzieci zapoznała Pani Beata Buda, która opowiedziała dzieciom o tym magicznym miejscu i swojej pracy. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach biblioteki, ale szczególnie zainteresował je dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.
Spotkanie było realizowane w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  na lata 2021-2025”.

Magdalena Chociaj