Wizyta w szkolnej bibliotece.

opublikowane: 30 lis 2022, 00:17 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 1 gru 2022, 01:16 ]

Przedszkolaki z gr. Kubusie oraz Smerfy odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał
z książkami oraz regał z książkami, które zostały zakupione dzięki programowi „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Następnie przedszkolaki mogły obejrzeć książeczki z działu dziecięcego. Kubusiom i Smerfom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów  atmosferze. Książki, które biblioteka pozyskała dzięki temu programowi, dzieci mogą wypożyczać do domu oraz korzystać z nich razem z wychowawcą na zajęciach w przedszkolu i dzięki nim poszerzać swoją wiedzę.

Wizyta w szkolnej bibliotece była realizowana w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  na lata 2021-2025”.

Magdalena Chociaj