"W poszukiwaniu świątecznej gwiazdki"

opublikowane: 12 gru 2021, 23:25 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 gru 2021, 00:03 ]
W atmosferę świątecznego oczekiwania przedszkolaków z grupy Kubusie i Smerfy oraz klasę drugą, wprowadził Teatr Blaszany Bębenek, który odwiedził 10 grudnia  Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach ze spektaklem dla dzieci "W poszukiwaniu świątecznej gwiazdki".
Spektakl opowiadał historię dwójki elfów, która na polecenie królowej wyrusza do lasu, aby odnaleźć gwiazdkę, która straciła swoją moc i spadła na ziemię, a bez której nie mogą odbyć się Święta Bożego Narodzenia. Okazuje się, że czekają ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody. Z pomocą dzieci udaje im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliża widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób. Przesłanie spektaklu jest takie, że od prezentów ważniejszy jest klimat świąt i możliwość wspólnego spędzania czasu. W przedstawieniu wykorzystane są znane wszystkim dzieciom piosenki. Widzowie oprócz wspólnego tańca i śpiewu mogą wziąć udział w ratowaniu elfów przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu gwiazdki.

Magdalena Chociaj