WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

opublikowane: 20 maj 2021, 23:39 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 maj 2021, 23:50 ]

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Biblioteki dzieci z grupy Smerfy odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece  obejrzały  pokaźny księgozbiór przeznaczony dla  dzieci oraz uczniów naszej szkoły. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach, pokazała jak wiele jest gatunków książek dla dzieci. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Przedszkolaki szczególne zainteresował dział z książkami dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Na zakończenie wizyty dzieci wypożyczyły książki o przyrodzie, które w przedszkolu przeczyta im P. Marysia.

W podziękowaniu za gościnne przyjęcie dzieci podarowały Pani Agnieszce laurkę z życzeniami i słowami wdzięczności.

Maria Kołtowska