WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

opublikowane: 16 lis 2016, 11:26 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 lis 2016, 11:30 ]
W dniu 15.11.2016r. uczniowie kl. I-III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek „Szklany Świat” w Krośnicach koło Milicza. Podczas wycieczki dzieci poznały cały proces produkcji szklanych bombek choinkowych.
Jako pierwszą dzieci odwiedziły dmuchalnię, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przepiękne kształty bombek. Kolejnym etapem zwiedzania była srebrzalnia, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do dekoratorni, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Później uczniowie udali się na lekcję, podczas, której każdy uczeń sam udekorował bombkę. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wrażeń. Poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźli także drugą – ze swoim imieniem.

M. Szylin

B. Czarna