WYCIECZKA DO OCHLI I ZIELONEJ GÓRY

opublikowane: 23 cze 2016, 00:03 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 cze 2016, 00:06 ]

Dnia 17 czerwca 2016 r. uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Ochli i Naukowego Centrum Przyrodniczego w Zielonej Góry.

Uczniowie rozpoczęli swoją wyprawę od zwiedzania Muzeum Etnograficznego w Ochli. Odwiedzili kilka zabytkowych obiektów. Wszystkich zachwyciły chaty pokryte strzechą, ówczesne izby mieszkalne, miejsca do sporządzania posiłków, naczynia i narzędzia codziennego użytku, narzędzia gospodarcze. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zasiąść w ławkach dawnej szkoły. Uczniowie mogli również przyjrzeć się pracy oraz porozmawiać z rzeźbiarzem panem Janem Papiną. Kolejną atrakcją były warsztaty, podczas, których dzieci lepiły garnki z gliny, które po wyschnięciu mogły zabrać na pamiątkę do domu.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Naukowym Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. W nowoczesnych salach przy wielu stanowiskach uczniowie mieli możliwość eksperymentowania, doświadczania i poznawania wielu zjawisk przyrodniczych. W zgłębianiu tajników wiedzy uczniowie mogli korzystać z pomocy i rad specjalistów.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.

Małgorzata Szylin

Barbara Czarna