Wycieczka do Parku Rozrywki Nenufar w Kościanie

opublikowane: 29 wrz 2021, 03:33 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 wrz 2021, 13:05 ]
28 września  2021 r. uczniowie klasy IV i VI wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Nenufar w  Kościanie.  Podczas pobytu uczniowie skorzystali z Pirackiego Parku Rozrywki, odbyli rejs tratwą z Piratami, który był okazją do obserwacji przyrodniczych. Po tej atrakcji wszystkie dzieci zostały pasowane na piratów i otrzymały pamiątkowe medale. Kolejnych wrażeń dostarczył uczniom "Zakręcony domek" i "Czarna Dziura", zwiedzanie  Egiptu i Wioski Indiańskiej, zjeżdżanie pontonami oraz karmienie zwierząt w mini zoo.  W czasie wycieczki dzieci miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata- w Parku Miniatur, np. kamienne posągi (z Wyspy Wielkanocnej), Łuk Triumfalny i Wieża Eiffla (Paryż), Statua Wolności czy greckie posągi. Uczniowie skorzystali z parku laserów NenuLaser, parku trampolin Nenusfera oraz lodowiska NenuLandia. Program wycieczki wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Wszystkie dzieci do domu wróciły bardzo zadowolone.

Lilia Burdziłowska