Wycieczka do parku wodnego w Poznaniu

opublikowane: 8 cze 2017, 14:08 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 cze 2017, 14:10 ]
6 czerwca 2017 r. uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w zorganizowanym wyjeździe do parku wodnego znajdującego się w Poznaniu.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest dobra zabawa nad wodą, dlatego wybraliśmy Termy Maltańskie, gdzie przygotowano mnóstwo pomysłów na aktywne i relaksujące spędzenie wolnego czasu. Do miejsca pełnego atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dojechaliśmy po dwóch godzinach słuchania interesujących opowieści kierowcy autokaru o atrakcyjnych miejscach na terenie naszego województwa.

Pobyt w Aquaparku rozpoczęliśmy od wysłuchania pouczenia Pana ratownika na temat środków bezpieczeństwa na terenie obiektu. I rozpoczęła się zabawa. Do dyspozycji mieliśmy sprzęty do nauki pływania i zabawy w wodzie. Korzystaliśmy z rozmaitych atrakcji, znajdujących się na obiekcie sportowym, tj. zjeżdżalni z efektami multimedialnymi, jacuzzi, „dzikiej rzeki”, rwącej rzeki”, biczów wodnych czy gejzerów powietrznych. Niektórzy wykorzystali pobyt w parku wodnym na doskonalenie swoich umiejętności pływania. Temperatura 34 stopni Celsjusza wewnątrz, sprawiała, że dużo czasu spędzaliśmy na zewnętrznych kompleksach basenowych. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani ratownicy.

Po 6 godzinach wspaniałej zabawy, uśmiechnięci i pełni wrażeń, wróciliśmy do domu. W drodze powrotnej tradycji stało się zadość – wstąpiliśmy na posiłek do restauracji McDonald’s.

Agnieszka Kożyczak