WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ I BANKU PKO BP

opublikowane: 7 cze 2018, 03:16 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 cze 2018, 14:07 ]
29 maja 2018 r. grupa Kubusie wraz z klasą II wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej oraz Banku PKO BP.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Remizie Strażackiej. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia komendy: stołówkę, salę gimnastyczną, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska samochody strażackie i ich wyposażenie, ale tez przymierzyć strój strażaka.

Po obejrzeniu samochodów strażackich jeden z nich na nasze wezwanie wyjechał na plac ćwiczebny do pożaru. Przez chwilę mogliśmy się wcielić się w rolę strażaka. Z pomocą prawdziwych strażaków ćwiczyliśmy  umiejętność lania wody ze strażackiego węża.

Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom że:

·         nie wolno: bawić się zapałkami , zapalniczką czy  urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu,

·         co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i  jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres , imię i nazwisko oraz swój numer telefonu.

·         jak zachować się w razie pożaru ( sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników).

Kolejnym punktem Naszej wyprawy była wizyta w Banku PKO BP Oddział w Górze, gdzie pracownicy placówki zapoznali ich z działalnością  tej instytucji. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza  się banknoty i za pomocą  jakiego  urządzenia można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy.

Na tej lekcji uczniowie dowiedzieli się też jakie są różne formy płatności, podkreślono znaczenie konta bankowego i karty płatniczej we współczesnym świecie.

Ewa Pieprzyk