Wycieczka do Uniejowa

opublikowane: 8 lis 2021, 13:45 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 9 lis 2021, 04:25 ]
W piątek 22.10.2011 r. uczniowie z klas IV-VIII  pod opieką nauczycieli Pana Dyrektora Leszka Steckiego Pani Lucyny Sozańskiej oraz rodzica Pana Daniela Borkowskiego, udali się na wycieczkę do Uniejowa. Miasta położonego nad Wartą w  województwie łódzkim, w powiecie poddębickim. Uniejów leży w historycznej ziemi sieradzkiej. Uniejów słynie z wód termalnych  Termy uniejowskie składają się z kompleksu basenów  znajdujących się na lewym brzegu Warty , pomiędzy mostem a zamkiem

Zespół basenów to prawdziwy raj dla każdego amatora zabaw w wodzie. Jednak największą atrakcją był kompleks termalno-basenowym zasilany leczniczą solanką  termalną. Spędziliśmy tam około 3 godzin korzystając z basenów krytych i basenów otwartych.  Temperatura 34 stopni Celsjusza wewnątrz sprawiała, że dużo czasu spędzaliśmy na zewnętrznych kompleksach basenowych.

Na początku młodzież zapoznano z regulaminami parku wodnego,  a następnie odbyło się spotkanie z wykwalifikowanym ratownikiem.

Korzystaliśmy z rozmaitych atrakcji znajdujących się na obiekcie :

Zjeżdżalnie - to  jedne z najbardziej popularnych i ulubionych atrakcji uczniów.  To prawdziwa przygoda – im bardziej kręte i im dłuższe, tym większy poziom adrenaliny, tym większa satysfakcja.

Jacuzzi - wylegiwanie się w bulgoczącej wodzie to prawdziwa przyjemność dla ciała i ducha.

Rwąca rzeka – to była  świetna zabawa, która dała mnóstwo radości  dzieciom i dorosłym. Walka z rwącym nurtem rzeki przyniosła sporo śmiechu. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani ratownicy.

Następnie po wodnych szaleństwach udaliśmy się pod Zamek Uniejowski, gdzie p. Leszek Stecki zapoznał uczniów z historią zamku.

Zamek w Uniejowie stojący na lewym brzegu Warty to wiekowa, majestatyczna budowla, pamiętająca jeszcze czasy średniowiecza. To właśnie zamek łączy wspaniale w Uniejowie stare i nowe, bo jeszcze parę lat temu była to niemal jedyna atrakcja tego urokliwego, historycznego miasteczka, jednego z najstarszych w Polsce .Prawa miejskie miejscowość otrzymała już około 1290 roku. Dziś zamek ślicznie komponuje się z nowoczesną scenerią pobliskich term .

Choć wnętrza zamkowe w dużej mierze pełnią dziś rolę hotelu, to i przypadkowi turyści mogą zwiedzić fragment dawnej warowni. Utworzono tu niewielkie, bezpłatne muzeum, a dodatkowo dla zwiedzających udostępniona jest odpłatnie masywna, gotycka wieża zamkowa. Korzystając z tak pięknego zamku zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe.

Po 3 godzinach wspaniałej zabawy, uśmiechnięci i pełni wrażeń, wróciliśmy do domu.
W drodze powrotnej tradycji stało się zadość – wstąpiliśmy na posiłek do restauracji McDonald’s.

Lucyna Sozańska