WYCIECZKA KUBUSIÓW DO WROCŁAWIA

opublikowane: 21 cze 2018, 13:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 21 cze 2018, 13:24 ]
Dnia 21 czerwca grupa Kubusie wybrała się na wycieczkę  do Manufaktury Słodyczy "Cukier Lukier". Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których samodzielnie wykonały lizaka. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem cukiernika i miały okazję zobaczyć proces powstawania lizaków i cukierków. Po warsztatach wybraliśmy się na pyszny obiad i zwiedziliśmy wrocławski rynek. Do kolejnego punktu wycieczki, którym było „Kolejkowo” wybraliśmy się elektrycznym meleksem – co było dodatkową atrakcją dla maluchów.

W Kolejkowie przedszkolaki z radością oglądały makiety, które ukazywały ciekawe zakątki Dolnego Śląska, jak również samego Wrocławia. Duże wrażenie na dzieciach robiły elementy, które się poruszały lub były podświetlane. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć  miniaturową Śnieżkę, miasteczko Karpacz, rożnego rodzaju kolejki, wrocławski Rynek oraz wiele innych interesujących  miejsc. Uwagę dzieci przykuwały występujące w wystawie zwierzęta, postacie jak i wszelkiego rodzaju pojazdy. Po zwiedzaniu dzieci z uśmiechem na ustach i głowami pełnymi wrażeń wróciły do przedszkola.

Ewa Pieprzyk