WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO PARKU KRASNALA

opublikowane: 9 cze 2016, 03:28 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 02:58 ]

7 czerwca 2016r. dzieci z grupy  „Smerfy” i „Kubusie” wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Krasnala w Nowej Soli. Przy wejściu dzieci przywitała  pani przewodnik, która oprowadziła wszystkich po parku. Ten wspaniały, słoneczny dzień dzieci rozpoczęły od wesołych zabaw w sali zabaw. Następnie przywitały się z ogromnymi krasnalami Solusiem i jego żoną Lusią. Poznały równie olbrzymiego niedźwiedzia Gryzzli, dinozaury oraz wiele innych gipsowych zwierząt. Kolejnym etapem było zwiedzanie mini zoo, w którym przedszkolaki podziwiały żywe zwierzęta: kozy, owce, daniele, kucyki, króliki, papugi, koguty, kuropatwy, a także pawie. Był wśród nich również biały paw (albinos). Kolejną atrakcją była jazda kolorową ciuchcią, zabawy na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach oraz na wspaniałym, krasnoludkowym placu zabaw. W przerwach między atrakcjami były przekąski, odpoczynek oraz obiad. Na pożegnanie dzieci otrzymały teczki z niespodziankami. Do domu wszyscy wracali zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Maria Kołtowska