Wycieczka uczniów do Nadleśnictwa w Górze

opublikowane: 12 gru 2019, 01:20 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 gru 2019, 01:33 ]
W dniu 11.12.2019 roku  na terenie Nadleśnictwa w Górze odbyło się spotkanie edukacyjne z uczniami  z klas IV,V i VI  - Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach  z panią Leśnik Barbarą Kurzawa.

Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących mieszkańców lasu oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Zostały omówione gatunki drzew, ssaków i ptaków, żyjących  na terenie lasów należących do Nadleśnictwa. Dzieci mogły zobaczyć poroża jelenia, zdjęcia zwierząt i usłyszeć  głosy zwierząt.

Uczniowie bardzo angażowali się w zajęcia, zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

W podziękowaniu za miłe i sympatyczne spotkanie dzieci wręczyły Pani Barbarze symboliczny słodki upominek . Na zakończenie spotkania od Nadleśnictwa otrzymaliśmy karmę dla zwierząt.

Lucyna Sozańska