WYCIECZKA UCZNIÓW KL. I-III DO MILICZA

opublikowane: 11 cze 2018, 08:19 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 cze 2018, 08:20 ]

Dnia 11 czerwca 2018 r. uczniowie kl. I-III wzięli udział w wycieczce do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w  Miliczu. Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy ze słodkim poczęstunkiem, podczas którego uczniowie oglądnęli film animowany „W głowie mi się nie mieści”. Bajka miała na celu ukazanie pozytywnych, jak i również negatywnych emocji, które towarzyszą na co dzień i jak radzić sobie ze stresem. Drugi punkt wycieczki odbył się w sali zabaw, gdzie uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania manualne oraz rozwijać funkcje kreatywne. Po krótkiej zabawie twórczej uczniowie skierowali swoje kroki w kierunku sali kreatywnej, w której to dzieci podjęły się próby zdobycia „Magicznego sznura pereł”. Zabawa opierała się na legendzie dotyczącej hrabiny, elfów i skrzatów z Doliny Baryczy. Wykorzystując metaforę rozerwanego naszyjnika uczestnicy zabawy musieli rozwiązać zadania oraz wykonać taniec aby na nowo ożyła legenda o skrzatach. Na koniec uczniowie przygotowali przedstawienie dla swoich opiekunów.

M. Szylin

M. Rogasik