WYZWANIE CODE WEEK Z UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

opublikowane: 22 paź 2018, 23:33 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 24 paź 2018, 13:58 ]

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych.Uczniowie kl. II, którzy uczestniczą w Ogólnopolskim programie Uczymy Dzieci Programować przystąpili do „Wyzwanie CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować” . Uczniowie przez 5 dni wykonali 5 zadań:

1.    Poznaję historię z CodeWeek z programem Uczymy Dzieci Programować.

2.    Szukamy algorytmów  z Uczymy Dzieci Programować.

3.    Kodujemy informacje dotyczące naszej miejscowości z Uczymy Dzieci Programować.

4.    Tworzymy mapę swojej miejscowości z Uczymy Dzieci Programować.

5.    Wspólna zabawa z Uczymy Dzieci Programować – tworzymy plakat naszego programu.

Drugoklasiści przez cały tydzień z wielkim zapałem i zaangażowaniem pracowali nad wykonaniem wszystkich zadań. Wszystkie zajęcia dostarczyły im mnóstwo dobrej zabawy, ale przede wszystkim rozwijały ich logiczne myślenie. Za ciężka pracę i wykonanie wszystkich zadań otrzymali CERTYFIKAT.

Gratuluję wszystkim uczniom z kl. II i życzę im dalszych sukcesów w kodowaniu i realizacji kolejnych zadań w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować.

M. Szylin

Ċ