XII Festiwal Kultury Ludowej

opublikowane: 16 cze 2016, 03:16 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 cze 2016, 03:18 ]

W piątek  10 czerwca 2016r. w Centrum Kulturalno- Sportowym w Witoszycach odbył się już XII Festiwal Kultury Ludowej, zorganizowany przez Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole  im. Władysława Reymonta w Witoszycach . Naszą coroczną uroczystość swoim przybyciem uświetnili goście: Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, Sołtys Chróściny - Katarzyna Maksymczuk, Sołtys Witoszyc- Józefa Średniawa oraz rodzice.

Celem festiwalu jest propagowanie kultury ludowej, w ten główny cel doskonale wpisały się występy przygotowane przez uczniów szkół i przedszkoli, które wzięły udział w uroczystości. Podczas festiwalu swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, którzy pod kierunkiem Pani Joanny Henszel, Bożeny Gawlicz i Aleksandry Sztor przygotowali taniec pt. „Kozirajka” i piosenkę pt. „Wele Wele Wetka”. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsoszu zaprezentowała taniec „Zasiali Górale” i piosenkę „Czerwone Jabłuszko”, uczniów do występu przygotowała pani Anna Rybczyk  a także uczniowie z klasy III zatańczyli „Krakowiaka”  pod kierunkiem Pani Emilii Karpińskiej i Małgorzaty Bodakiewicz. Przedszkole Publiczne nr 1 w Górze reprezentowała grupa „Wesołe Misie” w tańcu „Krakowiak” pod opieką Pani Danuty Młynarskiej. Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach reprezentowały przedszkolaki przygotowane przez Panie Annę Kołatę i Marię Kołtowską w tańcach „Szot” i „Poleczka”.  Uczniowie z klasy I wystąpili z piosenką „Płynie Wisła” pod opieką Pani Jadwigi Bretsznajder. Klasa III pod kierunkiem Pani Barbary Czarnej zaprezentowała piosenkę  „ W moim ogródeczku”

XII Festiwal Kultury Ludowej zakończyliśmy podziękowaniami i wręczeniem nagród dla placówek oświatowych ufundowanych przez Burmistrza Góry Panią Irenę Krzyszkiewicz, a w szkole, na wszystkich uczestników czekały tradycyjne pierogi przygotowane przez nasze zaprzyjaźnione babcie. Na ręce Dyrektora Zespołu w imieniu Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz  Zastępca Burmistrza Pan  Andrzej Rogala przekazał podziękowania za krzewienie kultury ludowej. Dyrektor Zespołu podziękował dzieciom oraz ich opiekunom za uczestnictwo w festiwalu, sołtysom za użyczenie sprzętu, babciom seniorką za przygotowanie pysznych pierogów a współpracownikom za włączenie się w organizację festiwalu.

Lilia Burdziłowska