XIII Festiwal Kultury Ludowej

opublikowane: 22 maj 2017, 05:22 przez witoszyce szkola
W piątek 19 maja 2017 r.  w Centrum Kulturalno-Sportowym
w Witoszycach odbył się XIII Festiwal Kultury Ludowej, zorganizowany przez Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta
w Witoszycach. Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Góry Pani  Irena Krzyszkiewicz.  Naszą coroczną uroczystość swoim przybyciem uświetnili goście: w imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz wziął udział Zastępca Burmistrza Góry Pan Andrzej Rogala, Pani Monika Siekanowicz - Radna Rady Miejskiej Góry, Sołtys Chróściny - Pani Katarzyna Maksymczuk, Sołtys Witoszyc - Pani Bożena Średniawa, firmę OSI POLAND FOODWORKS reprezentowała Pani Aleksandra Cencora.

Celem festiwalu jest propagowanie kultury ludowej, w ten główny cel doskonale wpisały się występy przygotowane przez uczniów szkół, które wzięły udział w festiwalu.

Podczas festiwalu swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, Zespołu Szkół w Jemielnie, Przedszkola Publicznego Nr 1 w Górze, Niepublicznego Przedszkola ”Akademia Malucha” oraz Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach.

Zastępca Burmistrz Góry na ręce Dyrektora Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach złożył podziękowania i gratulacje od Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz za organizację XIII edycji Festiwalu Kultury Ludowej.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Leszek Stecki złożył podziękowania Burmistrz Góry Pani Irenie Krzyszkiewicz, Przewodniczącej Rady Rodziców – Ewie Kwartnik, przybyłym sołtysom, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Góry Panią Irenę Krzyszkiewicz, a w szkole, na wszystkich uczestników czekały tradycyjne pierogi przygotowane przez nasze zaprzyjaźnione babcie.