XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD

opublikowane: 23 sty 2017, 09:05 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 sty 2017, 09:07 ]

20 stycznia 2017r. Centrum Kulturalno-Sportowe w Witoszycach rozbrzmiewało dźwiękami pięknych kolęd i pastorałek. W tym dniu odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd. Organizatorem konkursu był Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach. Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz. Uroczystość  nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie sponsorów. Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach składa  podziękowania za ufundowanie nagród i pomoc w organizacji konkursu:

-Pani Irenie Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry;

- Panu Piotrowi Antkowiakowi – Dyrektorowi OSI Poland Foodworks;

- Pani Patrycji Rogala i Panu Adamowi Koziołkowskiemu – Pizzeria „Della Casa” w Górze;

- Panu Łukaszowi Zawidzkiemu – Firma „WAYKIKI”;

- Pani Bożenie Średniawa – sołtys wsi Witoszyce;

- Pani Katarzynie Maksymczuk – sołtys wsi Chróścina;

- Państwu Annie i Rafałowi Śróda;

- Rodzicom , Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi przy Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem,  z roku na rok zwiększa się liczba uzdolnionych muzycznie i chętnych do występów wokalistów. Do konkursu zgłosiło się 57 solistów z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Przedszkole w Naratowie

Gimnazjum nr 8 w Lesznie

Gimnazjum nr 2 w Górze

Gimnazjum Publiczne w Ścinawie

Gościnnie wystąpił zespół BHP pod kierunkiem Pana Rafała Śródy.

Wykonawcy podzieleni byli na cztery grupy wiekowe:

-  I   grupa -  dzieci przedszkolne;

-  II grupa - uczniowie klas I-III szkół podstawowych;

-  III  grupa - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych;

-  IV  grupa - uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych;

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:  ks. Jarosław Grabarek, ks. Stanisław Orłowski oraz  Zbigniew Woźniak. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki.

W kategorii Przedszkola:

I miejsce – Martyna Piaskowska – Przedszkole Publiczne nr 10 w Lesznie– opiekun Pani Anna Śróda;

II miejsce – Emilia Wiśniewska- ZSPiP w Witoszycach – opiekun Pani Maria Kołtowska;

II miejsce – Nadia Tol- Przedszkole nr 11 w Lesznie - opiekun Pani Anna Śróda;

III miejsce – Wiktor Sikorski – Przedszkole w Naratowie– opiekun Pani Małgorzata Głowiak.

W kategorii kl. I-III Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Blanka Żurawska- ZSPiP w Ślubowie- opiekun Pani Anna Dokładańska;

II miejsce – Katarzyna Urbaniak – ZSPiP w Witoszycach- opiekun Pani Małgorzata Szylin;

II miejsce – Monika Słomińska – Szkoła Podstawowa nr 12 w Lesznie- opiekun Pani Anna Śróda;

III miejsce – Kinga Barda- Zespół Szkół w Irządzach - opiekun Pani Angelika Mankiewicz;

III miejsce – Anna Chudy – Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie– opiekun Pani Anna Śróda;

W kategorii kl. IV-VI Szkoły Podstawowe przyznano:

I miejsce – Wiktoria Muszyńska – Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie- opiekun Pani Anna Śróda;

II miejsce- Anna Szymańska – ZSPiP w Ślubowie- opiekun Pani Anna Dokładańska;

III miejsce – Sonia Bilińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Lesznie -  opiekun Pani Anna Śróda;

W kategorii Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce – Weronika Szymańska – Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze-opiekun Pani Kornelia Hamplewska;

II miejsce – Daniela John- Gimnazjum w Rydzynie – opiekun Pani Anna Śróda;

II miejsce – Magdalena Perszewska–II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - opiekun Pani Anna Śróda;

II miejsce – Anna Juszczyk – Gimnazjum Publiczne w Ścinawie– opiekun Pani Marta Juszczyk

III miejsce – Weronika Szalkowska –Gimnazjum nr 2 w Górze- opiekun Pani Lucyna Sozańska

Podczas występów wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek - pyszne pierogi, pizzę, soki  oraz kawę i ciasto.

Podsumowując wydarzenie, gospodarz konkursu Dyrektor ZSPiP w Witoszycach Leszek Stecki podziękował dzieciom biorącym udział w konkursie, wszystkim sponsorom, nauczycielom przygotowującym konkurs, seniorkom za  przepyszne pierogi, pracownikom administracji i obsługi, opiekunom i przede wszystkim rodzicom za wkład włożony w przygotowanie i udział w konkursie.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy za rok na XIV Międzyszkolny Konkurs Kolęd.