XIV Festiwal Kultury Ludowej WITOSZYCE 2018

opublikowane: 12 cze 2018, 04:50 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 cze 2018, 08:14 ]

Ósmego maja  2018r. w Centrum Kulturalno- Sportowym w Witoszycach  odbył się XIV Festiwal  Kultury Ludowej pod patronatem Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz. Organizatorem Festiwalu  był Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole  im. Władysława Reymonta w Witoszycach, Rada Rodziców, stowarzyszenie rozwoju wsi Kresowiak.

Celem festiwalu  była popularyzacja kultury ludowej, rozbudzanie zainteresowania młodego pokolenia dziedzictwem narodowym i regionalnym, rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci.

Na uroczystość  przybyli: Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, Pani Anna Kolibek z KRUS  w Górze,  Sołtys Witoszyc- Józefa Średniawa, Przewodnicząca Rady rodziców w Witoszycach Pani Katarzyna Duchniak  oraz rodzice.

Podczas festiwalu swoje umiejętności taneczne i wokalne prezentowali  uczniowie oraz dzieci przedszkolne z:

- Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Glince – grupa przedszkolna  5- 6 latków, opiekun Pani Katarzyna Stecka  w tańcu „Trojak”.

- Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie w tańcu  Kujawiak”, opiekun Joanna Henszel, grupa dzieci przedszkolnych  w tańcu   ”Trojak”, opiekun Stanisława Szostak.

- Przedszkola Publicznego nr 1 w Górze w tańcu Kozaoraz ”Maryneczka”, opiekun Dominika Mikuś- Dzieszkowska, Natalia Dratwa.

- Przedszkola Publicznego  nr.3 w Górze w tańcu  „Stoi koza przy płocie”, opiekun Grażyna Maćkowska.

- Zespołu  Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach grupa przedszkolna  w tańcu Szot” opiekun Maria Kołtowska oraz  uczniowie z klasy IV,V i VI wykonali piosenkę  W moim ogródecku” opiekun Lucyna Sozańska.

Festiwal zakończył  się podziękowaniami i wręczeniem nagród dla placówek oświatowych ufundowanych przez Burmistrz Góry Panią Irenę Krzyszkiewicz  a w szkole dla wszystkich uczestników czekały słodycze i napoje oraz  tradycyjne pierogi przygotowane przez nasze  babcie, i radę rodziców.

Zastępca Burmistrza Pan  Andrzej Rogala w imieniu Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz  złożył podziękowania na ręce Dyrektora Zespołu za krzewienie kultury ludowej. Dyrektor Zespołu Pan Leszek Stecki  podziękował wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom za przygotowanie i uczestnictwo w festiwalu  a także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia XIV  Festiwalu Kultury Ludowej oraz   zapewnił, że za rok znowu się spotkają młodzi artyści na XV Jubileuszowym festiwalu.

Lucyna Sozańska