XIV Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu"

opublikowane: 30 lis 2016, 12:42 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 1 gru 2016, 04:07 ]
25 listopada już po raz XIV odbył się Turniej "Dzień Matematyki i Sportu". Organizatorem  turnieju był Powiatowy Zespół Nauczycieli Matematyki działający przy PCDNiPPP w Górze oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Tym razem rozgrywki odbywały się w Hali Sportowej w Wąsoszu. Turniej miał charakter zabawy sportowo-umysłowej. Drużyny startowały na przemian w pięciu konkurencjach matematycznych i pięciu sportowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna ośmioosobowa: Maria Bobela, Natalia Przygucka, Aleksandra Grabowska, Klaudia Janas, Tomasz Kryściak-Pacholski, Wiktor Galicki, Antonii Pawłowski oraz Sebastian Drozdalski.
Celem turnieju jest propagowanie matematyki wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz wychowywanie w duchu sportowej rywalizacji.

Lilia Burdziłowska