XV Festiwal Kultury Ludowej w Witoszycach

opublikowane: 26 paź 2019, 15:49 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 27 paź 2019, 00:48 ]
W dniu 25.10.2019 roku odbył się XV Festiwal Kultury Ludowej pod patronatem Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz. Organizatorem Festiwalu był Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole  im. Władysława Reymonta w Witoszycach, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kresowiak.

Celem festiwalu była popularyzacja kultury ludowej, rozbudzanie zainteresowania młodego pokolenia dziedzictwem narodowym i regionalnym, rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci.

Na uroczystość przybyli: Zastępca Burmistrza Góry Pan Piotr Głowacki, Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Pan Paweł Wojtczak,  Sołtys Witoszyc- Józefa Średniawa, Przewodnicząca Rady Rodziców w Witoszycach Pani Marta Łuczak , z-ca Monika Gil oraz rodzice.

Podczas festiwalu swoje umiejętności taneczne i wokalne prezentowali uczniowie oraz dzieci przedszkolne z:

-Niepublicznego Przedszkola „ Akademia Malucha” -3 grupy przedszkolne w tańcu „Grozik  oraz w piosence „ Lipka” i „ W moim ogródecku”,

- Przedszkola Publicznego  nr 3 Oddział w  Starej Górze w tańcu  „W moim ogródecku”,

-Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach - grupa przedszkolna  w tańcu „Grozik”, uczniowie z klas I-III w piosence „Lipka” a  piosenkę  „W moim ogródecku” wykonał zespół „Promyki” z klasy VI,

- Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze w piosence „ Czerwone jabłuszko”,

-Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze w piosence „ Czerwone jabłuszko”,

- Przedszkola Publicznego nr 1 w Górze w tańcu ”Maryneczka”,

- Szkoły Podstawowej w Irządzach w piosence „ Lipka”,

- Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie w tańcu „Grozik”.

Festiwal zakończył się podziękowaniami i wręczeniem nagród dla placówek oświatowych przez Zastępcę Burmistrza Góry Pana Piotra Głowackiego oraz Wizytatora Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Pana Pawła Wojtczaka - ufundowanych przez Burmistrz Góry Panią Irenę Krzyszkiewicz  a w szkole na wszystkich uczestników czekały napoje oraz  tradycyjne pierogi przygotowane przez nasze babcie i radę rodziców.

Zastępca Burmistrza Pan  Piotr  Głowacki w imieniu Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz złożył podziękowania na ręce Dyrektora Zespołu za krzewienie kultury ludowej.

Dyrektor Zespołu Pan Leszek Stecki podziękował wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom za przygotowanie i uczestnictwo w festiwalu a także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia XV  Festiwalu Kultury Ludowej .

Lucyna Sozańska