XV Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu"

opublikowane: 24 lis 2017, 13:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 24 lis 2017, 14:19 ]
24 listopada już po raz XV odbył się Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu". Organizatorem  turnieju był Powiatowy Zespół Nauczycieli Matematyki działający przy PCDNiPPP w Górze oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Tym razem rozgrywki odbywały się w Zespole Szkół w Jemielnie. Turniej miał charakter zabawy sportowo-umysłowej. Drużyny startowały na przemian w pięciu konkurencjach matematycznych i pięciu sportowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna sześcioosobowa: Zuzanna Ślosarczyk, Karolina Lak, Natalia Banasiewicz, Antonii Pawłowski, Kacper Kornicki oraz Marcin Kubiński.
Celem turnieju jest propagowanie matematyki wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz wychowywanie w duchu sportowej rywalizacji.

Lilia Burdziłowska