XXX Międzynarodowy Dzień Ograniczania Skutków Katastrof

opublikowane: 16 paź 2020, 11:31 przez witoszyce szkola
13 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami włączyli się w obchody XXX Międzynarodowego Dnia Ograniczania Skutków Katastrof. Dzień ten został ustanowiony przez ONZ w grudniu 1989 roku. Po raz pierwszy w historii, uczniowie polskich szkół,  uczestniczą w takim wydarzeniu. Celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa o tym, jakie ludzie podejmują działania w celu zmniejszenia ryzyka katastrof.  Podczas godzin wychowawczych uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez Fundację Gotowi.org, która zawierała przedstawienie niektórych katastrof naturalnych, z uwzględnieniem tych, które w coraz gwałtowniejszej formie mają miejsce na terytorium Polski. W prezentacji został podjęty również temat zmian klimatycznych, jako źródła większości katastrof naturalnych oraz działań, jakie każdy może podjąć  by ograniczyć ich negatywne skutki i być przygotowanym na ich pojawienie się.  Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację, która skłoniła ich do wielu refleksji. Więcej informacji o tej akcji można znaleźć na stronie www.gotowi.org.

Lilia Burdziłowska