Zajęcia profilaktyczne

opublikowane: 2 lis 2022, 05:44 przez witoszyce szkola

W minionym tygodniu młodzież klas VI,VII,VIII uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych Debata. Trenerzy prowadzili zajęcia wykorzystując metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Celem programu jest wzrost wiedzy o szkodliwości substancji psychoaktywnych oraz zmniejszenie ryzyka inicjacji alkoholowej. Proponowane zajęcia dotyczyły bowiem, problemów z którymi na co dzień mogą borykać się uczniowie szkół. Poruszane tematy należą obecnie do największych zagrożeń z jakimi może spotkać się młodzież w wieku .  Młodzież z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w warsztatach.

Wioletta Koszacka-Gęstwa