Zajęcia w ramach profilaktyki uzależnień

opublikowane: 2 lis 2018, 16:25 przez witoszyce szkola
29 października odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy VII i VIII z zakresu uzależnień od mediów cyfrowych, tabletów, telefonów i gier komputerowych, które przeprowadziła Pani Aneta Chmiel- Kwaśnica z PCDN i PPP
w Górze.
Celem zajęć było rozpoznanie zagrożeń związanych z komputerem i Internetem, nabycie umiejętności dostrzegania korzyści i strat  związanych z używaniem komputera.
Problem z nadużywaniem smartfonów i mediów cyfrowych dostrzega się już wśród najmłodszych uczniów. Dzieci, zamiast ze sobą nawzajem, spędzają czas z nosami w ekranach swoich smartfonów. Tablet, smartfon i Internet to ciekawe narzędzia dające wiele możliwości jednak muszą być one odpowiednio wykorzystywane.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia!!!

Lilia Burdziłowska