Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

opublikowane: 26 cze 2016, 06:52 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 26 cze 2016, 06:54 ]

24 czerwca w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 połączone z pożegnaniem tegorocznych absolwentów.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną głos zabrał Dyrektor Szkoły Leszek Stecki, który przywitał zaproszonych gości: Burmistrz Góry -  Irenę Krzyszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Izabelę Baranowską, Kierownika PT KRUS w Górze - Jana Włodarczyka, Sołtys Chróściny - Katarzynę Maksymczuk, Radną Rady Gminy - Monikę Siekanowicz, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim za całoroczną pracę, uczniom gratulował sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce.

Następnie głos zabrała Burmistrz Góry, która podkreśliła fakt, że ZSPiP w Witoszycach osiągnęła bardzo wysokie wyniki testów po szóstej klasie w stosunku do średniej wojewódzkiej, jak i innych szkół gminy Góra. Pogratulowała Dyrekcji oraz kadrze pedagogicznej zaangażowania, czego wynikiem są te wyśmienite noty. Na ręce Dyrektora przekazała oficjalne podziękowania, gratulacje oraz kwiaty.

Wynik ogólny z testu tegorocznych szóstoklasistów to 65,4% podczas gdy wynik w gminie wynosił 57,5% a wynik w województwie 61,5%. Nasza szkoła osiągnęła najwyższy wynik w gminie.

W dalszej części nastąpiło przekazanie sztandaru nowym pocztom sztandarowym oraz odśpiewanie hymnu szkoły.

Następnie Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom klasy VI. Również pozostali uczniowie klasy VI otrzymali swoje świadectwa. Dyrektor w asyście wychowawców wręczył Listy Gratulacyjne i świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas I-V a następnie wręczył Podziękowania zaproszonym gościom, nauczycielom oraz kadrze niepedagogicznej. W kolejnej części wychowawcy kl. I-V wręczyli swoim najlepszym uczniom nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki  w nauce, wzorowe zachowanie oraz stuprocentową frekwencję i podziękowania rodzicom a także zostały wręczone dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz stypendia naukowe.

Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego szóstoklasiści przedstawili program artystyczny, poprzez który starali się wyrazić wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania na etapie szkoły podstawowej. Swój program rozpoczęli przepięknym polonezem, do którego przygotowywali się pod kierunkiem p. Marty Hołownia-Dziewic. Następnie uczniowie klasy V pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im pamiątkowe upominki i życząc dalszych sukcesów w gimnazjum.

W dalszej części uroczystości po oficjalnej części uczniowie udali się do swoich klas, aby otrzymać upragnione świadectwa.

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016:

Klasa I

Patrycja Przygucka

Wiktoria Szara

Dominik Dul

Uczniowie, którzy osiągnęli 100% frekwencję:

Anna Pawłowska

Konrad Marciniszyn

Filip Siekanowicz

Małgorzata Greń

Martyna Leszko

Antoni Pawłowski

Natalia Przygucka

Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy spokojnych i udanych wakacji!!!

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Lilia Burdziłowska