Aktualności‎ > ‎

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

opublikowane: 26 cze 2016, 06:52 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 26 cze 2016, 06:54 ]

24 czerwca w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 połączone z pożegnaniem tegorocznych absolwentów.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną głos zabrał Dyrektor Szkoły Leszek Stecki, który przywitał zaproszonych gości: Burmistrz Góry -  Irenę Krzyszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Izabelę Baranowską, Kierownika PT KRUS w Górze - Jana Włodarczyka, Sołtys Chróściny - Katarzynę Maksymczuk, Radną Rady Gminy - Monikę Siekanowicz, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim za całoroczną pracę, uczniom gratulował sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce.

Następnie głos zabrała Burmistrz Góry, która podkreśliła fakt, że ZSPiP w Witoszycach osiągnęła bardzo wysokie wyniki testów po szóstej klasie w stosunku do średniej wojewódzkiej, jak i innych szkół gminy Góra. Pogratulowała Dyrekcji oraz kadrze pedagogicznej zaangażowania, czego wynikiem są te wyśmienite noty. Na ręce Dyrektora przekazała oficjalne podziękowania, gratulacje oraz kwiaty.

Wynik ogólny z testu tegorocznych szóstoklasistów to 65,4% podczas gdy wynik w gminie wynosił 57,5% a wynik w województwie 61,5%. Nasza szkoła osiągnęła najwyższy wynik w gminie.

W dalszej części nastąpiło przekazanie sztandaru nowym pocztom sztandarowym oraz odśpiewanie hymnu szkoły.

Następnie Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom klasy VI. Również pozostali uczniowie klasy VI otrzymali swoje świadectwa. Dyrektor w asyście wychowawców wręczył Listy Gratulacyjne i świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas I-V a następnie wręczył Podziękowania zaproszonym gościom, nauczycielom oraz kadrze niepedagogicznej. W kolejnej części wychowawcy kl. I-V wręczyli swoim najlepszym uczniom nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki  w nauce, wzorowe zachowanie oraz stuprocentową frekwencję i podziękowania rodzicom a także zostały wręczone dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz stypendia naukowe.

Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego szóstoklasiści przedstawili program artystyczny, poprzez który starali się wyrazić wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania na etapie szkoły podstawowej. Swój program rozpoczęli przepięknym polonezem, do którego przygotowywali się pod kierunkiem p. Marty Hołownia-Dziewic. Następnie uczniowie klasy V pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im pamiątkowe upominki i życząc dalszych sukcesów w gimnazjum.


W dalszej części uroczystości po oficjalnej części uczniowie udali się do swoich klas, aby otrzymać upragnione świadectwa.


Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016:


Klasa I

Anna Pawłowska

Oliwia Głowacka

Bartosz Marciniszyn

Zuzanna Urbaniak

Maciej WojciechowiczKlasa II

Alicja Kaźmierczak

Filip Siekanowicz

Katarzyna Urbaniak

Aleksandra Kubińska

Mikołaj Zarzycki

Klasa III

Małgorzata Greń

Amelia Leszkiw

Paulina Przygucka

Zuzanna Ślosarczyk

Klaudia Huzar

Julia Maksymczuk

Klasa IV

Martyna Wróbel

Natalia Banasiewicz

Antoni Pawłowski

Klasa V

Maria Bobela

Natalia Przygucka

Klasa VI

Aleksandra Wojsiak

Maria Hołtra

Nikodem Pawłowski

Patrycja Przygucka

Wiktoria Szara

Dominik DulUczniowie, którzy osiągnęli 100% frekwencję:

Anna Pawłowska

Konrad Marciniszyn

Filip Siekanowicz

Małgorzata Greń

Martyna Leszko

Antoni Pawłowski

Natalia PrzyguckaWszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy spokojnych i udanych wakacji!!!

Do zobaczenia we wrześniu!!!                                                                                                                                    Lilia Burdziłowska

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58
Comments