ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

opublikowane: 23 lut 2017, 08:22 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 lut 2017, 08:33 ]

Każdy uczeń z kl. III  wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. W ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”  uczniowie klasy III samodzielnie przygotowali pyszne sałatki owocowe. Uczniowie odpowiednio przygotowani do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroili przyniesione do szkoły owoce: jabłka, gruszki, banany, winogrona i mandarynki. Po ich pokrojeniu nastąpiło wymieszanie wszystkich witaminowych słodkości, z których powstała sałatka. Gdy już wszystko było gotowe dzieci z chęcią zasiadły do witaminowej uczty. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania sałatki, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.

M. Szylin