ZDROWO JEM, WIECEJ WIEM

opublikowane: 27 paź 2016, 11:09 przez witoszyce szkola
Uczniowie klasy II i III biorą udział w siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez
Fundację Banku Ochrony Środowiska. Honorowym patronatem objęła projekt Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Składa się z kilku etapów odpowiadających porom roku. W każdym etapie zespół konkursowy ma do zrealizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami.

W dniach od 17 do 21 października dzieci wzięły udział w konkursie „Strefa aktywności- zabawy na świeżym powietrzu” podczas, którego wybrały drogą głosowania  zabawy, w które warto się bawić na świeżym powietrzu. Dnia 21 października zaprosiły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu przedszkolaki oraz innych uczniów z naszej szkoły.

Dnia 25 października uczniowie wzięli udział w lekcji „Warzywa i owoce na co dzień i od święta” przeprowadzonej przez p. M. Szylin i p. M. Rogasik,  podczas której dzieci uświadomiły sobie, jakie cechy mają owoce i warzywa, jaką mają wartość odżywczą i jaką odgrywają rolę w codziennej diecie. Przeprowadzona lekcja zachęciła dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców.

Dnia 27 października odbyło się przedstawienie „Na straganie” w wykonaniu uczniów kl. II i III, którzy pięknie odegrali swoje role w pięknych , kolorowych strojach.  W tym dniu został podsumowany również konkurs na „Klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów”. Zadaniem konkursowym było wydanie pisemka o przewadze owoców i warzyw nad słodyczami. Uczniowie pracowali w grupach 3-4 osobowych. Uczniowie mogli korzystać z pomocy rodziców.

Wyniki konkursu:

I m.  – Bartosz Marciniszyn i Mateusz Łabiński z kl. II

II m. – Agata Antolak, Alicja Kaźmierczak, Filip Siekanowicz i Katarzyna Urbaniak z kl. III

III m.  – Aleksander Kaczor, Mikołaj Zarzycki i Zuzanna Żygadło  z kl. III

Uczniowie ci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Ponadto na zajęciach uczniowie przygotowywali w grupach Encyklopedię „Owoce-WArzywa-CJE!”.

Encyklopedia  składa się z:

• wierszyków i zagadek o wskazanym przez nauczyciela owocu lub warzywie,

• reklamy w formie plakatu zachęcającej do jedzenia tego owocu lub warzywa,

• informacji na temat wartości odżywczych omawianego owocu lub warzywa, jego historii, ciekawostek na jego temat.

M. Szylin

M. Rogasik