ZESPÓŁ „LILIA” Z SĄDOWEJ WISZNI W ZSPiP W WITOSZYCACH

opublikowane: 7 lut 2018, 05:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 lut 2018, 05:33 ]
W sobotni wieczór 27 stycznia szesnastoosobowa grupa wokalistów z zespołu „Lilia” z Sądowej Wiszni na Ukrainie wraz z trzyosobową grupą opiekunów przyjechała do Witoszyc do naszej placówki.

Po długiej podróży zmęczeni, ale wciąż uśmiechnięci dotarli na miejsce, gdzie poznali się z rodzinami, które przyjęły  pod swój dach naszych wspaniałych gości.

Pierwsze słowa, pierwsze wrażenia. W oczach każdego z nas było widać obawę, ale też ciekawość jak to będzie. Około dziesięć minut później pożegnaliśmy się, życzyliśmy sobie powodzenia i dobrych snów i każdy wraz z swoją rodziną ruszył w stronę domu.

Zapewne każdy z nas w ciągu tych kilku godzin dwoił się i troił żeby zrobić jak najlepsze wrażenie, zrozumieć każde wypowiedziane zdanie. Ten pierwszy wieczór zarezerwowany był na wzajemne poznanie się.

Następnego dnia już od samego rana wokaliści z zespołu „Lilia” z Sądowej Wiszni prowadzonym przez kierownika artystycznego Panią Halinę Wójcicką występowali ze swoim wspaniałym repertuarem w czterech kościołach na terenie naszej gminy. Pierwszy koncert usłyszeli wierni z Kościoła Pod Wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzie Górowskiej, gdzie bardzo ciepło ugościł Nas Ksiądz Proboszcz Stanisław Orłowski. Na kolejny występ wspólnie wybraliśmy się do Kościoła w Ryczeniu, by tam Nasi goście mogli zaprezentować swoje talenty. Kolejny pełny emocji koncert usłyszeli wierni z Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Chróścinie, gdzie przyjmował Nas Ks. Proboszcz Jarosław Grabarek. Po obfitym niedzielnym obiedzie zespół „Lilia” wystąpił w Kościele  pw. Św. Faustyny w Górze, gdzie ugościł Nas Ks. Proboszcz Arkadiusz Wysokiński. Po tak wyczerpującym dniu młodzież wraz   z opiekunami udali się do domów, by móc spędzić czas ze swoimi nowymi przyjaciółmi.

W poniedziałkowy poranek spotkaliśmy się w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, gdzie integrowaliśmy się wspólnie na zajęciach lekcyjnych. Wymienialiśmy się wiadomościami, zawieraliśmy nowe przyjaźnie. O godzinie 11.00 zespół „Lilia” wystąpił z kolędami i piosenkami patriotycznymi specjalnie dla naszych uczniów oraz pracowników szkoły. Ten pełen emocji i wrażeń dzień zakończyliśmy w górowskim kinie na filmie „Gwiezdne wojny”. To był bardzo wyczerpujący dzień.

Wtorek – wielki dzień. To właśnie 30 stycznia o godzinie 14.00 rozpoczął się XIV Międzyszkolny Konkurs Kolęd w Centrum Kulturalno – Sportowym w Witoszycach, którego byliśmy organizatorami. Wśród 52 wokalistów z czterech województw zaszczytne miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyli również Nasi goście z Ukrainy:

I miejsce Anastazja Rebij -  z Sądowej Wiszni - Ukraina

II miejsce Anastazja Czorna -  z Sądowej Wiszni - Ukraina

II miejsce – Nazar Sannicki - z Sądowej Wiszni - Ukraina

Podczas XIV Międzyszkolnego Konkursu Kolęd odbyło się uroczyste podpisanie dwóch Umów Partnerskich pomiędzy:

1. Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi „Kresowiak” reprezentowanym przez Pana Prezesa Leszka Steckiego oraz Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Sądowej Wiszni reprezentowanym przez Panią Prezes Halinę Wójcicką.

2. Zespołem Szkoła Podstawowa i Przedszkole im Władysława Reymonta
 w Witoszycach reprezentowanym przez Pana Dyrektora Leszka Steckiego oraz Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Sądowej Wiszni reprezentowanym przez Panią Prezes Halinę Wójcicką.

Po zakończeniu występów wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek - pyszne pierogi, pizzę, soki oraz kawę i ciasto.

31 stycznia w środę spotkaliśmy się już ostatni raz podczas tego pobytu  w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach – ze łzami w oczach żegnaliśmy się ze wspaniałymi ludźmi, z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. Tuż po godzinie 8.00 odjechała dziewiętnastoosobowa grupa z Sądowej Wiszni pociągiem z Leszna do Przemyśla – granicę Polsko Ukraińska Przekroczyli w Medyce w godzinach wieczornych otrzymaliśmy informacje , że dotarli do domu szczęśliwie..

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie !!!