Żywa lekcja historii

opublikowane: 6 gru 2019, 00:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 6 gru 2019, 02:33 ]
28 listopada, w naszej szkole miała miejsce Żywa lekcja historii, od Batorego do Sobieskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu historycznego przygotowanego przez Agencję Widowisk Arkona. Uczniowie dowiedzieli się ciekawostek o królach elekcyjnych, ówczesnych ubiorach i wojnach XVII- to wiecznych. Mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i broni. Uczniowie byli zachwyceni tak ciekawym i humorystycznym przekazaniem wiedzy historycznej. Pokaz wieńczył wystrzał z broni- repliki pistoletu skałkowego z XVII wieku.

Agnieszka Wesołowska