Paczka na Kresy

Zbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach

Odpowiadając na apel Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz  Telewizji Wrocław, gdzie od  kilkunastu lat organizowana jest  zbiórka świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą, uczniowie naszej szkoły, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2016  przynieśli wiele pięknych prezentów, czekolady, cukierki, herbatę, kawę, makarony, kartki z życzeniami i różnego rodzaju upominki.

Jednym z uczestników wyjazdu świątecznego  z darami świątecznymi  dla Polaków  na Kresach był Leszek Stecki Dyrektor Zespołu.  Wyjazd zorganizowany był w  dniach 26.12.2016 do 31.12.2016

Spotkania z mieszkańcami , wręczanie prezentów zebranych  na całym Dolnym Śląsku to były bardzo wzruszające chwile i niezapomniane , a  za pośrednictwem Dyrektora może to przeżywać cała społeczność szkoły w Witoszycach i Gminy Góra. W ramach tej akcji Pan Leszek Stecki odbywa spotkania z młodzieżą górowskich placówek oświatowych podczas których prezentuje film i zdjęcia z pobytu na Ukrainie zachęcając młodzież do wolontariatu i uczestnictwa w kolejnej akcji w tym roku będzie to już ósmy wyjazd na Kresy. Należy nadmienić, że wyjazdy na Ukrainę oraz zbieranie złotówek, zniczy i paczek wspierane jest przez Burmistrz Góry Panią Irenę Krzyszkiewicz.

Relacje z pobytu na Kresach można śledzić we wtorki TVP3 Wrocław oraz we środy TVP Polonia. Filmy dostępne sa również na portalu internetowym.