Rok szkolny 2021/2022

Spotkanie uczniów klas I-III z behawiorystą

„Z miłości do braci mniejszych”  pod takim hasłem  odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z behawiorystą, Panią Sylwią Zeh-Waligóra specjalizująca się w pracy z psami.

Podczas spotkania uczniowie poznali najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w obecności psa. 

Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, podczas których towarzyszył nam główny bohater seriali i filmów Scooby Doo... 

Kolejny raz potwierdziło się, iż pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Pamiętajmy jednak, że to żywa istota mająca swoją osobowość i podlega opiece dokładnie tak jak człowiek.

Mistrz Przedszkola

Pan dyrektor Leszek Stecki kolejny raz wręczył tytuł Mistrza Przedszkola. W miesiącu marcu  2021r.  w grupie Smerfy tytuł zdobyli: w grupie 6- latków Maja Mazur, w grupie 5- latków Julia Świrska. W grupie Kubusie tytuł zdobyła Zuzanna Wiśniewska. Serdecznie gratulujemy! 

Maria Kołtowska

MISTRZ PRZEDSZKOLA

W przedszkolu w obu grupach po raz kolejny został przyznany tytuł MISTRZA PRZEDSZKOLA. W miesiącu grudniu w grupie Smerfy tytuł zdobyła Maja Mazur. W grupie Kubusie tytuł zdobył Natan Dereń. Serdecznie gratulujemy! 

Maria Kołtowska

MISTRZ PRZEDSZKOLA

W maju w grupie Smerfy zostały wręczone kolejne tytuły Mistrza Przedszkola. Tytuł Mistrza Przedszkola 5-latków zdobył Filip Rubis. Mistrzem Przedszkola 6-latków został Alan Wiśniewski. Gratulujemy!  

M. Kołtowska

List Ministra Edukacji Narodowej

 Warszawa, 24 czerwca 2021 r.

 

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

 

dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami. 

Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.

Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.

Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości. 

Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.

 

Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

 

Z wyrazami szacunku

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

Konkurs na krótką formę komiksową „Dzień babci i dziadka”

W dniu 26 stycznia odbyło się podsumowanie konkursu na krótką formę komiksową „Dzień babci i dziadka” w Domu Kultury w Górze. w kategorii I (7-10 lat)

zdobyła  I- miejsce Hanna Kaźmierczak uczennica IV klasy

Gratulujemy pomysłowości i umiejętności twórczych.

Lucyna Sozańska

Konkurs z okazji święta Konstytucji 3 Maja

Z okazji święta Konstytucji 3 Maja, przeprowadzono w szkole dwa konkursy . Pierwszy konkurs przeznaczony był dla uczniów I-III i polegał na przygotowaniu plakatu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, a drugi był dla uczniów klas IV-VIII i polegał na rozwiązaniu testu wiedzy. Zainteresowanie konkursami było dość duże. W kategorii klas I-III wpłynęły 22 prace. W kategorii klas IV-VIII, do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcą. 

Wyniki konkursu w kategorii klas I-III

1 miejsce: Jan Kaźmierczak - klasa II, Marta Sowka - klasa III

2 miejsce: Aleksandra Witkowska - klasa I, Gabriel Piejek - klasa II

3 miejsce: Szymon Bera- klasa I, Marcin Kusztra - klasa II

Wyróżnienia: Igor Budzikowski - klasa I, Maja Pacholska - klasa II,  Michał Cieślik – klasa I, Maciej Duchniak - klasa II, Jakub Pieniak - klasa II, Gabriel Skiba - klasa I, Laura Łuczak - klasa III

Wyniki konkursu w kategorii klas IV- VIII

1 miejsce: Bartosz Marciniszyn

2 miejsce: Anna Pawłowska

3 miejsce: Oliwia Głowacka

Agnieszka Wesołowska

Kartki wielkanocne

Uczniowie klas IV-VII podczas zajęć z plastyki wykonały samodzielnie lub z pomocą Rodziców piękne kartki wielkanocne i stroiki. Pracowali z zapałem i zaangażowaniem.Tegoroczne święta będą inne, ale podtrzymywanie tradycji jest bardzo ważne. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzy i przyniosą odrobinę radości.

Pozdrawiamy Wszystkich i życzymy zdrowia !

Lucyna Sozańska

Dzień Ziemi 2021 r.

W związku z obchodami Dnia Ziemi,  na zajęciach świetlicowych online dzieci wykonały plakaty pod hasłem:„Dbamy o naszą planetę Ziemię”.

Lucyna Sozańska

Dzień matematyki 2021

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W czerwcu podczas lekcji matematyki w klasach V-VII uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań  wyświetlonych na  interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!. Turniej składał  się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to:  „Ziemia się liczy”, a więc pytania związane były tematycznie z naszą planetą Ziemią. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis “Na temat”, pełniący rolę edukacyjną. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki. Podczas lekcji matematyki uczniowie grali również w różne gry i zabawy matematyczne, sklejali bryły oraz układali bryły z klocków.  W ramach tegorocznego dnia matematyki został przeprowadzony konkurs na "Komiks matematyczny". Wyniki konkursu:

I miejsce - Alicja Kaźmierczak kl VII

II miejsce - Tomasz Kaźmierczak kl VII

III miejsce - Filip Siekanowicz kl VII

Wyróżnienia: Katarzyna Urbaniak, Lena Halaberda i Natalia Duchniak.

Gratuluję! 

Lilia Burdziłowska

Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu jak zawsze nie przeszedł bez echa. Żeby uświetnić to święto chłopcy z grupy Smerfy recytowali wiersze oraz zaśpiewali piosenkę o Dniu kobiet. Tradycyjnie zaśpiewali również swoim koleżankom uroczyste „100 lat”,  a następnie wręczyli  prezenty. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy.  Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Maria Kołtowska